Ove godine je kao nagradu za životno djelo dobio dr. Ivo Vidović – posthumno koji je cijeli svoj život podredio košarci u svakom smislu riječi.
Uz dr. Vidovića nagradu su dobili i Jelica Pavličić Štefančić te Luciano Sušanj.
Dr. Ivo Vidović bio je zasigurno jedno od vodećih imena u Hrvatskoj sportskoj medicini. Bio je autor preko 50 stručnih radova objavljivanih u raznim sportsko-medicinskim časopisima, kako hrvatskim tako i slovenskim i austrijskim.
Rođen u Šibeniku 15. prosinca 1931. godine. Nakon osnovne i srednje škole upisuje i završava Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu.
Dr. Ivo Vidović odgojio je mnoge generacije sportskih liječnika, ali i fizioterapeuta koji i danas djeluju u raznim klubovima te reprezentativnim selekcijama. Zdravstvena služba u košarci pod vodstvom dr. Ive Vidovića uvijek je bila profesionalno organizirana. Zaslugom dr. Vidovića uvedena su obavezna dežurstva liječnika na utakmicama u gotovo svim stupnjevima natjecanja. Na njegovu inicijativu osnovane su i zdravstvene komisije po klubovima u svim regijama.
Bio je i predsjednik prvog kongresa sportske medicine u košarci (za vrijeme EP-a u košarci u Zagrebu, 1989.).
Stvaranjem slobodne Hrvatske dr. Ivo Vidović države nastavlja sa svojim radom kao predsjednik Zdravstvene komisije novog saziva Hrvatskog košarkaškog saveza. Od 1991. godine u dva je mandata bio član predsjedništva HKS-a, a u tri mandata bio je i član Stručnog savjeta HKS-a.
1998. godine osniva Hrvatsku udrugu zdravstvenih djelatnika u košarci (HUZDUK), koja je bila jedina udruga takvog profila u hrvatskom sportu. Predsjednik udruge je dugi niz godina, a unazad nekoliko godina bio je i izvršni dopredsjednik.
Od osnutka Hrvatskog olimpijskog odbora, dr. Ivo Vidović bio je osnivač i član Zdravstvene komisije, jedno vrijeme i njezin dopredsjednik, te počasni član Zdravstvene komisije.
Od prvog nastupa naših Olimpijaca na Olimpijskim igrama 1992. godine pa sve do OI 2004. u Ateni djelovala je Ambulanta za olimpijske kandidate i vrhunske sportaše koju je vodio dr. Ivo Vidović sa suradnicima.
Veliki dio svog djelovanja u sportskoj medicini dao je košarkaškom klubu Cibona, čiji je ujedno bio i osnivač te član Upravnog odbora kao i dugogodišnji liječnik.
Odbor za dodjelu državne nagrade za sport Franjo Bučar na čelu s Damirom Knjazom uz tri nagrade za životno djelo odlučio je da 12 godišnjih nagrada Franjo Bučar u 2016. godini dobiju: Zoran Veselinović, Maro Joković, Andro Bušlje, Bono Bošnjak, Marija Anzulović, Veselin Đuho, Sanja Jovanović, Goran Čolak, Velimir Šandor, Mirela Šikoronja Ivančin, Danial Temim i Hrvatska ženska stolnoteniska ekipa.
Imena dobitnika najviših državnih sportskih priznanja objavljena su na službenim stranicama Ministarstva znanosti i obrazovanja, no datum uručivanja nagrada još nije poznat.
Već tradicionalno nagrade su se uručivale svakog 25. studenoga kao spomen na dan rođenja oca našeg olimpizma Franje Bučara, koji se rodio 1866. godine, a ove mu je godine ujedno i 150. obljetnica rođenja.